Quick 05 EC – środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowany nalistnie, przeznaczony do selektywnego zwalczania perzy w uprawie buraka cukrowego i pastewnego oraz do zwalczania miotły zbożowej i wyczyńca polnego w uprawie rzepaku ozimego.

Rodzaj upraw burak cukrowy i pastewny rzepak ozimy
Substancja aktywna chizalofop-P-etylowy – 50g/l (5,3%)
Chwasty wrażliwe w dawce 3 l/ha – perz właściwy
w dawce 1,2 l/ha – miotła zbożowa
w dawce 1,0 l/ha – wyczyniec polny
Maksymalna/ zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania 3 l/ha 1,2 l/ha
Termin stosowania zabieg wykonać, gdy rośliny buraka znajdują się w fazie od pierwszej pary liści do trzech par liści właściwych (BBCH 11-13) zabieg wykonać wiosną po ruszeniu wegetacji ale nie później niż do końca fazy, kiedy widoczne jest pierwsze międzywęźle (do BBCH 31)
Zalecana ilość wody 200-300 l/ha
Zalecane opryskiwanie średniokropliste
Maksymalna liczba zabiegów 1
Uwagi Środek wykazuje działanie systemiczne. Pobierany jest bardzo szybko przez liście, a następnie przemieszczany do korzeni i rozłogów chwastów, powodując zahamowanie wzrostu i rozwoju chwastów. Działanie środka na chwasty objawia się żółknięciem, a następnie zasychaniem najmłodszych liści, pierwsze objawy są widoczne po upływie około 7 dni od wykonania zabiegu.
Pełny efekt jest widoczny po około 3 tygodniach, w zależności od przebiegu pogody. Intensywny wzrost chwastów, ciepła pogoda i dostatecznie wilgotna gleba przyśpieszają działanie środka. Chłodna pogoda i susza opóźniają działanie środka, ale nie obniżają jego skuteczności. Opady deszczu występujące w 3 godziny po zabiegu nie mają wpływu na działanie środka.
Perz właściwy jest najbardziej wrażliwy w fazie 4-6 liści właściwych.
Ważne Po zabiegu zwalczania perzu nie wykonywać mechanicznej uprawy przez okres 1 miesiąca.
Nie stosować środka, gdy temperatura powietrza przekracza 27°C.