Frequent – selektywny herbicyd o działaniu układowym, stosowany nalistnie w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej (EC).

Środek zawiera substancję czynną zaliczana do inhibitorów enzymu – karboksylazy acetylokoenzymu A (ACCazy) co powoduje zahamowanie biosyntezy kwasów tłuszczowych w początkowej fazie ich syntezy. Preparat pobierany jest przez liście, a następnie przemieszczany do korzeni i rozłogów chwastów, powodując zahamowanie wzrostu i rozwoju chwastów. Zamieranie widoczne jest po upływie 2-3 tygodni od zabiegu. Intensywny wzrost chwastów, ciepła pogoda i dostatecznie wilgotna gleba przyspieszają działanie środka. Chłodna pogoda opóźnia działanie środka, ale nie obniża jego skuteczności. Deszcz lub deszczowanie wykonane w godzinę po zabiegu nie obniżają skuteczności działania środka. W warunkach suszy skuteczność działania środka na perz może ulec obniżeniu. Środek należy stosować na chwasty roczne od fazy 2 liści do początku krzewienia, a na chwasty wieloletnie (np. perz właściwy) w fazie 4-10 liści (gdy rośliny mają 10-15 cm wysokości).

Rodzaj uprawrzepak ozimyrzepak jary*fasola szparagowa, fasola uprawiana na suche nasiona*groch zielony cukrowy (na strąki), groch zwyczajny uprawiany na świeże nasiona, groch zwyczajny uprawiany na suche nasiona*
Substancja czynnafluazyfop-P-butylowy (związek z grupy pochodnych kwasów karboksylowych) – 125 g/l (12,29 %), grupa A
Chwasty wrażliwe

w dawce 2 l/ha – chwastnica jednostronna, owies głuchy, samosiewy zbóż, stokłosa bezostna, włośnica sina, włośnica zielona, wyczyniec polny

w dawce 3 l/ha – kłosówka wełniasta, kostrzewa owcza, perz właściwy, wiechlina łąkowa

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania3,0 l/ha
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania2,0-3,0 l/ha
Termin stosowaniajesienią, gdy rośliny rzepaku wykształciły co najmniej pierwszą parę liści
lub wiosną, nie później niż na początku strzelania rzepaku w pędy (BBCH 12-50)
od wykształcenia pierwszej pary liści, nie później niż na początku strzelania rzepaku w pędy (BBCH 12-50)od pierwszej pary liści trójlistkowych ale nie później, niż do fazy ukazania się pierwszych pąków kwiatowych (BBCH 13-50)nie wcześniej, niż po wykształceniu 2-3 liści, ale nie później, niż do ukazania się pierwszego pąka kwiatowego na zewnątrz liści (BBCH 12/13-50)
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym1
Zalecana ilość wody150-400 l/ha
Zalecane opryskiwanieśredniokropliste

* Stosowanie środka ochrony roślin w uprawach i zastosowaniach małoobszarowych