Środek grzybobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej (EC), o działaniu układowym do stosowania zapobiegawczego, interwencyjnego oraz wyniszczającego w pszenicy ozimej i jarej. Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancja czynna protiokonazol zaliczana jest do grupy triazoli (fungicydy inhibitory biosyntezy steroli – inhibitory demetylacji, SBI-DMI, grupa FRAC 3).

Rodzaj upraw pszenica ozima pszenica jara
Substancja czynna protiokonazol (związek z grupy triazoli) – 250 g/l (25%)
Zwalczane choroby rdza brunatna pszenicy, rdza żółta zbóż i traw fuzarioza kłosów rdza brunatna pszenicy, rdza żółta zbóż i traw fuzarioza kłosów
Maksymalna/ zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania 0,8 l/ha
Termin stosowania zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów chorób, od fazy 1. kolanka do fazy 3. kolanka (BBCH 31-33) oraz od fazy w pełni rozwiniętego liścia flagowego  do fazy  początku kłoszenia (BBCH 39-49) zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby, od fazy w pełni rozwiniętego liścia flagowego do fazy nabrzmiałej pochwy liściowej (BBCH 39-43) oraz od fazy, gdy odsłonięte jest 30% kwiatostanu kwiatostanu do pełni fazy kwitnienia (BBCH 53-65) zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów chorób, od fazy 1. kolanka do fazy 3. kolanka (BBCH 31-33) oraz od fazy w pełni rozwiniętego liścia flagowego  do fazy  początku kłoszenia (BBCH 39-49) zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby, zaraz po wykłoszeniu, gdy widoczne są pierwsze pylniki do pełni fazy kwitnienia (BBCH 61-65)
Liczba zabiegów 2 2 (odstęp między zabiegami: co najmniej 14 dni) 2 (odstęp między zabiegami: co najmniej 14 dni) 1
Zalecana ilość wody 200 – 500 l/ha
Zalecane opryskiwanie Drobnokropliste
Uwagi zabieg środkiem wykonać w temperaturze powietrza powyżej 12ºC
Karencja 35 dni